Przejdź do treści

Festyn charytatywny Fundacji Braveheart

Dnia 22. czerwca br. odbył się w naszej szkole pierwszy Festyn charytatywny Fundacji Braveheart. Uczniowie przeszli szkolenie z pierwszej pomocy, była demonstracja działania urządzenia AED zwanego potocznie automatycznym defibrylatorem oraz konkursy z tym związane. Ponadto była możliwość obejrzenia od środka karetki pogotowia oraz specjalistycznej karetki ECMO służącej do przewozu pacjentów z niewydolnością serca czy płuc. Cel był jeden – zbiórka funduszy na urządzenie do drenażu klatki piersiowej dla Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej w Poznaniu.

Dziękujemy serdecznie Dyrekcji, Radzie Rodziców, społeczności naszej szkoły za wody i ciasta, sympatykom Fundacji Braveheart za każdą włożoną cegiełkę w to przedsięwzięcie, Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Poznaniu oraz firmie @djhermann za nagłośnienie tej imprezy.